SantyagoSantyago
Avatar

Witaj!
Blog archiwalny. Już niebawem nowy serwis!

YouTube RSS Facebook GitHub

Broken Age, jeden z największych projektów na Kickstarterze, który w 2013 roku roku otrzymał wsparcie od darczyńców w wysokości ponad 3 milionów dolarów na jego realizację, pojawił się wczoraj na platformie Steam z możlwosćią przedpremierowego zakupu z 10% zniżką (obecnie 20,69 euro). Gra oficjalnie będzie dostępna 28 stycznia -  jednak osoby, które wzięły czynny udział w zbiórce, mają dostęp do produkcji już dziś.

Początkowo studio chciało udostępnić Broken Age w ramach programu wczesnego dostępu, ale w finale postanowiono, że gra zostanie podzielona na dwa epizody, gdzie drugi epizod zostanie udostępniony za darmo jeszcze w tym roku.

Niestety nie obyło się bez drobnego incydentu, jakim okazało się nałożenie embarga dla osób, które uzyskały już dostęp gry. Zakaz nałożony przez studio Double Fine polegał na zakazie publikacji wszelkich recenzji do czasu oficjalnej premiery. Pojawiły więc się głosy oburzenia oraz domysły, że decyzja studia spowodowana jest chęcią zatuszowania niskiej jakości gry, która mogłaby obniżyć realnę sprzedaż w dniu premiery.

Na szczęście producent szybko wycofał się ze swoich słów tłumacząc, że kierował się jedynie pragnieniem uniknięcia pojawienia się spoilerów przed oficjalną datą pojawienia się tytułu Broken Age.

Wrócmy jednak do gry. Broken Age jest klasyczną przygodówką typu point-n-click, więc cała zabawa opiera się już na sprawdzonych mechanizmach badania lokacji, rozwiązywaniu zagadek i prowadzenia dialogów. O wiele ciekawsza jest natomiast fabuła, która opowiada o losach dwóch bohaterów, dziewcznki i chłopca, które początkowo wydają się ze sobą w żaden sposób niepowiązane.

Chłopiec o imieniu Shay, mieszka samotnie na pokładzia statku kosmicznego pod kontrolą chorobliwie nadopiekuńczej, sztucznej inteligencji, a płeć piękna jak zwykle  ma najgorzej :) Otóż jak się okazuje, rada wioski postanawia złożyć Vellę w ofierze straszliwej bestii. Grę rozoczynamy więc od wyboru, którą postacią zaczynamy grać. Jesteście ciekawi w jaki sposób splotą się ich losy? Ja tak :) Więc zaraz zaczynam grać.

Warto dodać, że głosów postaciom użyczyły znane osobistości ze świata kina, gdzie z jedną z nich jest nikt inny, jak sam Frodo.... wróć... Elijah Wood.

Broken Age dostępny jest również dla użytkowników Linuksa.

Komentarze Komentarze
Avatar 1
Sebastian Linux x86_64 / Mozilla Firefox 26.0
20 January 2014 - 20:30 Warszawa

A szczęśliwcy, którzy kupili HIB z BA powinni już się cieszyć wczesnym dostępem do tej sympatycznej gry. :)