SantyagoSantyago
Avatar

Witaj!
Blog archiwalny. Już niebawem nowy serwis!

YouTube RSS Facebook GitHub

Od dłuższego czasu nosiłem się z zamiarem zrobienia sobie statywu do nagrywania z "góry", ponieważ nagrywanie kamerką internetową Logitech C910 zaczęło mnie już po mału irytować. Rzecz jasna statyw typu tripod za bardzo nie nadaje się do tego celu, więc trzeba było wykombinować coś innego na wzór trzepaka. Po wszystkie elementy wybrałem się OBI - no może za wyjątkiem mocowania kamery do ramy rowerowej.

Potrzebne nam będą: dwie nogi do stołu o długości 60cm, rurka aluminiowa fi=25mm, dwie obejmy do rur fi=25mm,  dwie deseczki 30x7 cm (im bardziej masywne tym lepiej), dwie śruby z uciętymi główkami oraz wkręty do drewna. Konstrukcja jest prosta jak budowa cepa, więc nawet nie ma co opisywać. Tak to wygląda:

Dodatkowo jeśli chcielibyśmy doświetlić scenę, możemy pokusić się o takie rozwiązanie. Dwie 12V żarówki LED o temperaturze 6000K i jasności 250 lumenów umieszczonych w puszkach montażowych, przykręconych do mocowań przewodów elektrycznych fi=25mm. Pozwala nam to na regulację kąta świecenia. Oczywiście zasilacz, odrobina przewodów i kostki.

i gotowe :)

Reklama