SantyagoSantyago
Avatar

Witaj!
Blog archiwalny. Już niebawem nowy serwis!

YouTube RSS Facebook GitHub

W tajemniczych okolicznościach, niemal w tym samym czasie co prezentacja Ubuntu dla tabletów, HTC prezentuje swój nowy, flagowy telefon z serii HTC One. Tym razem zdecydowano się na metalową obudowę i zwężone krawędzie. Jedną z nowości jest Blink Feed stanowiący alternatywę dla ekranu głównego. Ciekawe, czy skojrzy się Wam z tym co mi. Moja kryształowa kula mówi, że niebawem HTC będzie miało na karku M$ z ogryzkiem na czele.

Co w środku? Ekran o rozdzielczości 1080p i przekątnej 4,7" był praktycznie do przewidzenia. Sercem tajwańskiego smoka jest czterordzeniowy Snapdragon 600 1,7 GHz i 2 GB pamięci RAM. Jeśli dołączyć do tego dwa głośniki stereo, HTC BoomSound / Beats Audio, kamerę 8 megapikseli z technologią UltraPixel to mam kolejne "Shut Up and Take My Money" :)

Więcej informacji: http://www.htc.com/pl/smartphones/htc-one/

Reklama

Dosłownie na chwilę wystarczyło dziś nie śledzić co dzieje się dookoła, aby obudzić się w zupełnie innym świecie. Zaczęło się niewinnie, bowiem okazuje się, że Ubuntu nie tylko wkracza na rynek smartfonów, ale ma także ogromną chrapkę na tablety.

Niesamowite jak ta dystrybucja Linuksa poszerza swoje kręgi. Co na to Microsoft, Apple i Google? Najwidoczniej będą mieli o czym myśleć przez najbliższy czas, bo o ile prezentacja znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistym świecie to niewykluczone, że u konkurencji polecą głowy.

Poczytać można tu: http://www.ubuntu.com/devices/tablet