SantyagoSantyago
Avatar

Witaj!
Blog archiwalny. Już niebawem nowy serwis!

YouTube RSS Facebook GitHub

Dwa dni temu, na platformie Steam pojawiła się prawdziwa perła - Metro: Last Light dla użytkowników Linuksa. Co prawda, właściciele systemu Mac OS X mogli już cieszyć się grą 10 września, ale to właśnie wydanie na "pingwina" jest tutaj kluczowe - również z punktu widzenia Valve.

Sami twórcy uzasadnili ten krok, dużym zapotrzebowaniem na gry z segmentu AAA wśród użytkowników tej platformy i trzeba przyznać, że spisali się świetnie. Oczywiście nie zamierzam rozwodzić się nad tym, o czym jest gra, ale skupię się na małym porównaniu grafiki, pomiędzy wersją dla systemu Windows, a wersją dla Linuksa.

Pierwsze co rzuca się w oczy, to mocno okrojone możliwości konfiguracyjne efektów graficznych. W odróżnieniu od wersji dla systemu Windows możemy jedynie określić... jakość grafiki:

Linux

Windows

Zamiast rozmyślać na temat tego, co możemy sobie ustawić, a czego nie, postanowiłem przygotować mały film. Myślę, że każdy sam oceni, czy port jest udany, czy też nie. Nie ma też sensu porównywać ilości klatek na sekundę, ponieważ niektórych efektów niestety nie uświadczymy na Linuksie (przynajmniej na razie), a porównanie byłoby niemiarodajne.

Komentarze Komentarze
Avatar 1
Damian Windows 7 / Safari 537.36
07 November 2013 - 14:37 Warszawa

Czy ta gra jest natywna czy odpalana przez wine ? Taka pierwsza część Wiedzmina np. jest przez wine odpalana.

Avatar 2
Korneliusz Linux Ubuntu / Mozilla Firefox 25.0
07 November 2013 - 14:42 Katowice

Natywna

Avatar 1
utyuyt Windows / Mozilla Firefox 25.0
07 November 2013 - 18:31 Warszawa

mysle, ze wersje na linuksa beda z czasem rozbudowywac, wlasnie o np. dodatkowe opcje graficzne.

Avatar 2
StGreg Windows 7 / Safari 537.36
08 November 2013 - 01:34 Warszawa

Czy mi się wydaje czy wersja na Linuksa ma inaczej ustawiony FOV od tej Windowsowej? A może jest to tylko spowodowane minimalnie innym ustawieniem kamery?