SantyagoSantyago
Avatar

Witaj!
Blog archiwalny. Już niebawem nowy serwis!

YouTube RSS Facebook GitHub

Studio Bohemia Interactive, znane z takich produkcji jak Operation Flashpoint, odpowiedzialne również za serię Arma, przygotowała komputerową wersję turowej, strategicznej gry Arma Tactics, która jest od dziś dostępna dla Linuksa na platformie Steam.

W grze wcielamy się w dowódcę oddziału sił specjalnych, gdzie rozgrywka toczy się w turach, pozwalając na prowadzenie żołnierzy według obranej przez siebie taktyki oraz obszerne wykorzystanie elementów otoczenia. Podobną, znaną pozycją tego gatunku jest  X-COM: Enemy Unknown, której to jestem z kolei wielkim fanem.

W grze dostępne jest kilka typów rozgrywek - kampania fabularna i tak zwane wyzwania - będące misjami, w których cele i zadania generowane są losowo. Z biegiem czasu otrzymujemy możliwość udoskonalania ekwipunku oraz uzyskujemy dostęp do nowych przedmiotów, takich jak: materiały wybuchowe, świece dymne i granaty błyskowe.

Arma Tactics dostępna jest również na urządzenia mobilne, wyposażone w układ NVIDIA Tegra, co powoduje, że jest to jedna z najbardziej dopracowanych graficznie gier na przenośne urządzenia Niestety nie da się tego do końca powiedzieć o wersji na PC, która tak naprawdę nie powala na kolana. Pomimo tego, że gra oferuje dość przeciętne modele obiektów i tekstury niskiej rozdzielczości (gra na Linuksie zajmuje około 750MB po instalacji), nie specjalnie obniża to jej walory. Gra się  całkiem przyjemnie, a widok izometryczny jest w miarę dopracowany, pozwalając na obroty i zbliżenia kamer w celu oceny sytuacji na polu walki. Arma Tactis to obecnie najciekawsza gra tego typu dla Linuksa i jest kolejnym, małym krokiem do realizacji planu Gabe'a.

Komentarze Komentarze
Avatar 2
Korneliusz Linux x86_64 / Mozilla Firefox 24.0
05 październik 2013 - 16:46 Bytom

Tymczasem na Amazon:


Oryginalny obraz posiada rozmiar 426x363

Avatar 1
szon Linux Ubuntu / Safari 537.36
06 październik 2013 - 11:59 Brak informacji

Gdy jeszcze interesowały mnie gry to Operation Flashpoint (czyli poprzednik ARMA) był moją ulubioną grą. Ta gra była na prawdę przełomowa. Swoboda i realizm tego nie było nigdzie indziej.