SantyagoSantyago
Avatar

Witaj!
Blog archiwalny. Już niebawem nowy serwis!

YouTube RSS Facebook GitHub

Na forum xdadevelopers pojawił się obraz systemu Ubuntu dla NVIDIA Shield TV z układem Tegra X1. Wyniki testów, przeprowadzone przez właściciela strony phoronix.com z modelem NVIDIA Shield TV wyposażonym w dysk 500GB są bardzo imponujące. Bez problemu osiąga lepsze wyniki niż pozostałe platformy ARM, ale dogania procesory z rodziny Core i3 (wersje oszczędne):

Obraz systemu waży około ~2.5GB i poprawnie obsługuje porty USB, gniazdo Ethernet, WiFi oraz framebuffer. Wystepują jednak problemy z bluetooth i serwerm Xorg, który uruchamia się na "chybił, trafił". Oczywiście system nie posiada jeszcze akceleracji sprzętowej dla grafiki, ponieważ NVIDIA nie opublikowała jeszcze zamkniętych sterowników.

Wciąż niestety nie wiadomo, czy NVIDIA zdecyduje się na wydanie wersji deweloperskiej, jak to było w przypadku platformy Jetson TK1.

Więcej informacji: NVIDIA's Tegra X1 Delivers Stunning Performance On Ubuntu Linux

Komentarze Komentarze
Avatar 1
lsd Windows 7 / Mozilla Firefox 39.0
31 July 2015 - 11:17 Brak informacji

Czekam z niecierpliwością na nową wersję jetson-a z x1. Prawie zdecydowałem się na zakup jetson-a tk1. jednak warto poczekać na chromebook-a albo jakąś płytę z X1. Różnica w wydajności jest znacząca.

Avatar 1
lolek Linux x86_64 / Mozilla Firefox 34.0
14 December 2015 - 22:11 Brak informacji

Prosimy o więcej wpisów :)

Zaglądam regularnie, szkoda że nie pojawiają się nowe wpisy, czekam z niecierpliwością na kolejne. Przyjemie sie czyta o "małych" platformach: R-PI, Odroidach, itp ....

Pozdrawiam!

Avatar 2
Korneliusz Linux Ubuntu / Mozilla Firefox 43.0
22 January 2016 - 23:23 Bytom

Będą :) Właściwie już jets

Avatar 1
eross Linux Ubuntu / Mozilla Firefox 43.0
03 January 2016 - 19:04 Lublin

A czy można zapytać jaki jest teraz najwydajniejszy komputer ARM w małej obudowie IBOX? Zależy mi na mocnym procesorze i najnowszej technologi 10-14nm. Chciałbym postawić na tym jakiegoś Linuksa pod ARM, może Debian, Slackware, Arch Linux. I używać pod TV, zamiast wbudowanego Smart TV. Tyle tego teraz jest dołączając układy procesorów różnych ze smartfonów, tabletów.

Avatar 2
Korneliusz Linux Ubuntu / Mozilla Firefox 43.0
22 January 2016 - 23:22 Bytom

Jak miałbym wybierać, to ODROID - XU4