SantyagoSantyago
Avatar

Witaj!
Blog archiwalny. Już niebawem nowy serwis!

YouTube RSS Facebook GitHub

Znamy już cześciową listę producentów, którzy dostraczą nam swoje "maszyny parowe". Na dzień dzisiejszy są to takie firmy jak: Alienware, Alternate, CyberpowerPC, DigitalStorm, Falcon, OriginPC, Gigabyte, iBuyPower, Maingear, Material, Next, Webhallen oraz ZOTAC.

Zaprezentowane na tagrach CES 2014 pecety różnią się oczywiście wyglądem, specyfikacją techniczną, no i oczywiście ceną z zakresu od 500$ do 6000$. W Polsce raczej się nie przyjmą, jeśli weźmiemy pod uwagę narzut naszych sprzedawców :) Dalej wierzycie w sukces Steam Machines?

Nie rozumiem niestety jednego, po co tak mocne konfiguracje dla kilku natywnych gier, które mają większe wymagania niż pozostałe tytuły Humble Boundle? Czyżby szykował się wysyp produkcji AAA w 2014 roku? Zastanawia mnie jeszcze jedno, jak Valve poradzi sobie z taką różnorodnością sprzętu, utrzymując wszystko w ryzach. Miałem nadzieję, że będzie ustandaryzowanie rozrywki na PC, a wyszło zwykłe "naklejamy logo Steam i sprzedajemy drożej".

Tak na marginesie - żadnej z poniższych nie ustawiłbym w salonie obok TV. Jedynie chyba iBuyPower wygląda w miarę na konsolę, reszta to typowe HTPC. Pozostaje chyba już tylko wstawienie ATX-a za telewizor.

Źródło: WCCF Tech / Engadget

Galeria

Komentarze Komentarze
Avatar 1
Kejk Windows 7 / Safari 537.36
08 January 2014 - 09:51 Warszawa

A ja bym nie chciał standaryzacji gier na rynku PC. Wyszło by z tego dla Linuksa na PC tyle ile z Androida, czyli... nic. Wyobraźmy sobie SteamBox to nie nVidia tylko AMD i na SteamBoxa (i tylko) zostało przeportowane Mantle. Zrobiłaby się kolejna zamknięta konsola.

Avatar 2
Korneliusz Linux x86_64 / Mozilla Firefox 26.0
08 January 2014 - 20:01 Bytom

No to masz do tego PC. Niech się wezmą w końcu za normalne (i pełne) tytuły dla Linuksa, starym HL2 i CS:S świata nie zawojują. Na co SteamOS i Steam Machines? Nie akceptuję tego całego hajpu. W obecnym kształcie SteamMachines i SteamOS skończy tam gdzie HTPC - w niszy rynkowej. Wiemy że jest, ale nie znamy kogoś kto ma.

Avatar 1
kwahoo Linux Ubuntu / Mozilla Firefox 26.0
08 January 2014 - 20:27 Bydgoszcz

Jestem też nieco zawiedziony, ale nie tyle cenami, co samymi budami. Ludzie od najtańszych (po $500) iBuyPower i CyberPowerPC chyba jako jedyni włożyli wysiłek w zbudowanie swoich maszyn. Przyczym iBuyPower ma w środku burdel nie gorszy niż w Xboksie One (fuj!), zamiast eleganckiego rozplanowania jak w protoypach zrobionych przez samo Valve. Mi by wystarczyło gdyby producenci kopiowali obudowę Calce, wkładając inne komponenty (w tym tańsze) a nie wypuszczali kurioza jak Gigabyte Brix.

A najbardziej przeraża mnie partnerstwo z Alienware i ta mała kostka. Alienware od lat hańbi PC gaming, przec co każdy użytkownik konsol myśli, że PC kosztuje przynajmniej 3000 zł i trzeba wymieniać go co roku - co nie jest przesadą dla produktów Alienware, ale ma się nijak do sprzętół "zrób to sam".

Ale spokojnie. SteamOS opublikowany, pliki CAD prototypu Valve też mają być, opłat licencyjnych brak. Przy tak słabej konkurencji (zarówno te 13 Steam Machines jak XO/PS4 są żałosne - wszystkie 3 platformy są drogie, małowydajne i bez gier;) na pewno pojawią się z czasem nowi gracze z lepszymi propozycjami. Cierpliwości.

Avatar 2
Korneliusz Linux x86_64 / Mozilla Firefox 26.0
08 January 2014 - 20:48 Brak informacji

Z niecierpliwością na to czekam kwahoo. Póki co, nawet przez sekundę nie myślę o SteamOS do salonu.