SantyagoSantyago
YouTube RSS Facebook GitHub

Według informacji, jakie przekazał Jens Reuterberg, została powołana specjalna grupa odpowiedzialna za przyszły wygląd środowiska KDE SC. W obecnym składzie The Visual Design Group znajdują się takie osobistości jak: Elena Ramirez, Fabian Bornchein, Malcer Quaid, David Brandl, Nuno Pinheiro oraz Jans Reuterberg.

Fabian Bornschein jest autorem motywu Plazmy o nazwie Tilian, w którym można wyczuć zamiłowanie do uproszczonych schematów. Malcer Quaida znamy z motywu Plazmy o nazwie Caledonia, której to jest autorem. Nuno Pinheiro nie trzeba  chyba nikomu przedstawiać, bowiem to on odpowiedzialny jest za zestaw ikon Oxygen.

Tilian Plasma Theme

Caledonia Plasma Theme

Każdy kto czuje się na siłach i uważa, że bez jego osoby projekt może się nie udać, może zgłosić swoją kondydaturę do ekipy. Osobiście jestm bardzo ciekawy, czy i czym zaskoczy nas The Visual Design Group. Już niebawem powinniśmy poznać więcej szczegółów o planach dotyczących wyglądu KDE SC.

Komentarze Komentarze
Avatar 1
chowder Windows 7 / Mozilla Firefox 26.0
04 luty 2014 - 10:14 Brak informacji

Chętnie bym zobaczył jakiś natywny bardziej płaski theme zastępujący Oxygen, niż kolejną wariację na ten sam temat - wygląd Plasmy.

Avatar 1
Tomasz Linux x86_64 / Mozilla Firefox 26.0
04 luty 2014 - 15:31 Brak informacji

Powinno być chyba Tilain a nie Tilian.

Avatar 1
Slackware Linux Slackware / Opera 9.80
14 grudzień 2014 - 00:33 Brak informacji

Od Kilku dni działam na KDE 5 Plasma-Next 5.1.1 i trochę obraz skacze przy przesuwaniu na otwartych sterownikach od AMD. Poza tym jest ok, wygląd ma zarąbisty. Czekam na aktualizacje sterowników, z czasem pewnie wszystko lepiej dopracują i będzie lepsza zgodność. Działam na OpenGL3.1 i na razie sprawdzam różne opcje kompozytora, by poprawić stabilność.

Avatar 1
uzi18 Windows 7 / Mozilla Firefox 52.0
23 marzec 2017 - 05:14 Brak informacji

Przydałby się update, troszkę się od tego czasu pozmieniało ;)

Avatar 2
Korneliusz Linux Ubuntu / Mozilla Firefox 52.0
24 marzec 2017 - 15:32 Bytom

Raczej się nie pojawi :) Blog trochę zmienił swój profil

Skomentuj wpis