SantyagoSantyago
Avatar

Witaj!
Blog archiwalny. Już niebawem nowy serwis!

YouTube RSS Facebook GitHub

Czym jest Natural Selection 2?

Natural Selection 2 to sieciowy shooter połączony z elementami strategii czasu rzeczywistego. Nie da się uniknąć stwierdzenia, że NS2 był jedną z ciekawszych pozycji ubiegłego roku. Gra dostępna jest już na platformie Steam dla użytkowników Linuksa. Pomimo tego, że oficjalnie nie zostało to jeszcze oznaczone, to posiadacze tej gry mogą ją już zainstalować na "pingwinie". Oficjalna premiera gry dla Linuksa planowana jest bowiem na 30 sierpnia 2013.

Gra jest bezpośrednią kontynuacją swojego poprzednika, który był darmowym modem do Half-Life 2. Kolejna odsłona przyniosła nam nowe rasy, interaktywne mapy, udoskonalony system rozgrywki i jak się można było spodziewać - ulepszoną grafikę, wykorzystującą silnik Source od Valve autorski silnik Sparke.

Obecnie grę można kupić na platformie Steam za ~25$, co jak na ponad roczną grę może wydawać się sporo - ale i tak uzasadnioną. Jednak chętni na pewno znajdą ją taniej u naszych rodzimych sprzedawców.

SteamDB: AppID 4920.

Fabuła banalna i unikatowa

Fabuła  jest z pozoru banalna w tego typu grach, bowiem przenosi nas w centrum targanego wojną uniwersum pomiędzy rasą ludzką, a najeźdźcami z kosmosu (znowu?). Obierając jedną ze stron, staramy się przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

O ile wybór ludzi nie daje większego wyboru poza Marines, to już w przypadku obcych możliwy jest wybór konkretnego gatunku - biegającego po ścianach Skulka, latającego Lerka, śmiertelnie niebezpiecznego Fade, olbrzymiego Onosa i Gorgea. Na wielką zaletę zasługuje system taktyczny, gdzie odpowiedni dobór taktyki ma kluczowe znaczenie przy wyborze konkretnej rasy.

Galeria

Komentarze Komentarze
Avatar 1
kwahoo Windows 7 / Mozilla Firefox 23.0
26 sierpień 2013 - 07:37 Brak informacji

Jeszcze NIE można zainstalować, można jedynie część plików pobrać. Skąd w ogóle pomysł że będzie można zainstalować przed premierą 30? Mam nadzieję, że nie z Phoroniksa;)

Avatar 2
Korneliusz Linux / Mozilla Firefox 23.0
26 sierpień 2013 - 09:44 Katowice

Hmmm... a czy pobranie plików gry ze Steam to nie instalacja? - pomijam tu brak pliku wykonywalnego. Wiele razy można było zainstalować grę przed premierą - tak jest i w tym przypadku.

Avatar 1
kwahoo Linux Ubuntu / Mozilla Firefox 23.0
26 sierpień 2013 - 15:40 Łęczyca

To nie instalacją, a co najwyżej tzw. pre-load. Przy sporej wyrozumiałości ten fragment:
"Gra dostępna jest już na platformie Steam dla użytkowników Linuksa. Pomimo tego, że oficjalnie nie zostało to jeszcze oznaczone, to posiadacze tej gry mogą ją już zainstalować na "pingwinie"."

można by uznać za prawdziwy gdyby brzmiał:

"Część plików gry jest już na platformie Steam dla użytkowników Linuksa. Pomimo tego, że oficjalnie nie zostało to jeszcze oznaczone, to posiadacze tej gry mogą ją już rozpocząć instalację na "pingwinie"."

Avatar 2
Korneliusz Linux x86_64 / Mozilla Firefox 21.0
26 sierpień 2013 - 19:08 Bytom

Jak tam wolisz :) Mnie to różnicy nie robi

Avatar 1
kwahoo Linux Ubuntu / Mozilla Firefox 23.0
26 sierpień 2013 - 19:59 Łęczyca

Czytam dalej a tam:
"Kolejna odsłona przyniosła nam nowe rasy, interaktywne mapy, udoskonalony system rozgrywki i jak się można było spodziewać - ulepszoną grafikę, wykorzystującą silnik Source od Valve."

NS2 nie używa Source, a autorskiego Sparka.

Avatar 2
Korneliusz Linux x86_64 / Mozilla Firefox 21.0
26 sierpień 2013 - 20:05 Bytom

Poprawione - dzięki

Avatar 1
Tom4hawk Linux Ubuntu / Mozilla Firefox 23.0
29 sierpień 2013 - 22:41 Katowice

Warto dodać, że w ten weekend można szilać za darmo i kupić grę z 75% zniżką.

Avatar 1
Fervi Nieznany system i przeglądarka
01 wrzesień 2013 - 23:37 Warszawa

Wydaje mi się, że stara wersja bazowała na silniku HL1, ale ręki uciąć nie dam :P