SantyagoSantyago
Avatar

Witaj!
Blog archiwalny. Już niebawem nowy serwis!

YouTube RSS Facebook GitHub

Zapraszam do obejrzenia kolejnego filmu z rozwojowej wersji środowiska KDE 5.

Na filmie można zobaczyć między innymi: nowy wygląd apletu kalendarza. menadżera powiadomień o urządzeniach oraz zarządzania energią.

Niestety całość jest jeszcze w powijakach i nie działa w ogóle stabilnie, ale pozwala nam na małe rozeznanie się w tym, co szykują nam deweloperzy.

KDE 5 / 2013-11-26

Zobacz również poprzedni materiał prezentujący Plasma 2 / KDE Frameworks 5

Reklama

Jednak plotka o wydaniu XCOM: Enemy Unknown na Linuksa, jak podawał wcześniej sklep Amazon, nie okazała się całkowicie błędna. W bibliotece SteamDB pojawił się wpis, który mocno sugeruje, że gra szybko pojawi się na platformie cyfrowej dystrybucji Steam.

209825/config/language: polish
209825/config/oslist: linux
209825/name: Linux_XCOM_pl

Tytuł ukaże się najprawdopodobniej z dodatkiem  XCOM: Enemy Within, będącym poważniejszym DLC do zeszłorocznego wydania przeboju, który udowodnił, że można wskrzesić kultową grę sprzed ponad 20 lat jaką była UFO: Enemy Unknown.

XCOM: Enemy Unknown / Enemy Within

Jeśli nie graliście jeszcze w serię XCOM, albo zastanawiacie się czy warto zainwestować w dodatek "Enemy Within" - lepiej to zróbcie :) Pomimo tego, że przyjdzie nam grać od początku, spotkamy się z miłą niespodzianką.

Jak się okazuje - nowa kampania, która nową tak naprawdę nie jest, to przynosi nam zupełnie nowe rodzaje broni, nowych przeciwników oraz wiele ciekawych lokalizacji. W nowym XCOM uzyskujemy również dostęp do nowej klasy jednostki "żołnierz MEC", będącą połączeniem technologii bojowej obcych z ludzkim umysłem. Nowością jest również możliwość przeprowadzania modyfikacji genetycznych, dzięki którym nasz podopieczny dostanie drugie serce lub skórę zdolną do kamuflażu w terenie. W grze pojawiły się również inne nowe atrakcje, takie jak walka z tajną organizacją EXALT, która za wszelką cenę stara się pokrzyżować nasze plany oraz epicka obrona bazy XCOM przed atakiem obcych.

 

A więc... jeszcze raz uratujemy Ziemię! A co!?

Postanowiłem zrobić drobną reorganizację na Blogu i zebrać wszystkie wpisy dotyczące Arduino do nowego działu. Od dłuższego czasu planowałem przygotować jakiś poradnik dla osób zaczynających swoją przygodę z tą platformą, ale wymagało to drobnych modyfikacji w oprogramowaniu.

Na chwilę obecną znajdują się tam przeniesione wpisy z Bloga, ale mogę zapewnić, że pojawią się tam kolejne, uzupełnione materiały. Poradnik został podzielony na teorię, opisy bibliotek oraz przykłady uruchomienia poszczególnych komponentów dostępnych na naszym rynku.

Po ponad roku cyklu rozwojowego, która zawierała wydanie beta i kilku kandydatów wydawniczych, ogłoszono stabilną wersję dystrybucji Slackware 14.1. Jest to jedna z najstarszych dystrybucji, której początki w 1993 roku dał Patrick Volkerding.

Nowy Slackware opiera się o jądro w wersji  3.10.17, które obecnie zalicza się do serii z długoterminowym wsparciem. Jak już wspomniałem na łamach Bloga - Slackware 14.1 rezygnuje z bazy danych MySQL na rzecz MariaDB 5.5.32 oraz zawiera takie komponenty jak Xorg 1.14.3, Mesa 9.1.7, Glibc 2.17 wraz z kompilatorem GCC 4.8.1.

Jeśli chodzi o środowiska graficzne to znajdziemy tutaj KDE 4.10.5 oraz Xfce 4.10.1. Ucieszyć powinni się również użytkownicy, którzy mają konieczność instalacji Slackware z obsługą UEFI, ponieważ jest to teraz możliwe dla wersji 64-bitowej.

Pobierz Slackware 14.1: http://www.slackware.com/getslack/torrents.php

Rob Bartholomew ze studia Creative Assembly zapowiedział grę Total War: Rome II na platformę SteamOS z pełnym wsparciem dla kontrolera Steam Controller. Studio zawsze było zainteresowane możliwością rozrywki w pokoju dziennym, ale borykało się z ograniczeniami tradycyjnego sprzętu. W zeszłym miesiącu, gdy Valve zaprosił przedstawicieli studia w celu prezentacji swojego kontrolera i przedstawienia swoich planów na temat SteamOS, byli pod tak wielkim wrażeniem, że postanowiono przygotować natywny port dla Linuksa.

Total War: Rome II jest kolejną odsłoną znanej i lubianej serii Total War, będącą strategią czasu rzeczywistego. Wcielamy się w  przywódcę państwa rzymskiego, aby stanąć do walki o władzę i podbój innych krain od czasów powstania Republiki Rzymskiej.

Gra będzie dostępna dla SteamOS już na początku 2014 roku.

Galeria