SantyagoSantyago
YouTube RSS Facebook GitHub

Już 15 maja nastąpi premiera gry Anomaly 2 polskiego 11 bit studios, będącej bezpośrednią kontynuacją Anomaly: Warzone Earth. 

Anomaly 2 jest strategią należącą do podgatunku określanego jako odwrócone Tower Defense. W efekcie sprawia, że łączy w sobie cechy klasycznych RTS-ów oraz dynamicznej gry akcji.

Wygraj klucz do pełnej wersji gry na platformę Steam

Do wygrania jest jeden klucz do pełnej wersji gry Anomaly 2. Konkurs przeznaczony jest dla zarejestrowanych użytkowników bloga /dev/Jarzębski.

Wszystko co trzeba zrobić, to w komentarzu wpisać, dlaczego ciągle jesteśmy obiektem ataku obcych cywilizacji? :) Najbardziej błyskotliwa odpowiedź zostanie nagrodzona giftem Anomaly 2 na platformie Steam.

Konkurs trwa do 10 maja 2013! Powodzenia!

Reklama

Platforma Steam dla Linuksa wzbogaciła się o dwie kolejne produkcje od Valve: Portal oraz Left 4 Dead 2.

Portal to dosyć specyficzna gra, będąca początkowo drobnym dodatkiem do Orange Box wydanego w 2007 roku. Szybko stała się jednak pozycją nad wyraz wyjątkową. W odróżnieniu od standardów w świecie FPS, naszym zadaniem nie jest niszczenie wszystkiego co napotkamy na naszej drodze, ale zmuszenie do pracy naszych szarych komórek. Tworząc tytułowe portale w ścianach, podłogach i sufitach pokonujemy kolejne pomieszczenia w laboratoriach Aperture zarządzanego przez komputer GLaDOS. Portal posiada jeszcze bardzo ciekawą fabułę, którą niestety musicie poznać sami.

Po kilku miesiącach wyczekiwania, Left 4 Dead 2 jest już dostępny dla Linuksa na platformie Steam. Left 4 Dead 2 to klasyczny FPS w której stawiamy czoła hordzie wygłodniałych zombie. Grę wyróżnia ponadprzeciętna inteligencja przeciwników z jaką przyjdzie nam się zmierzyć. Na chwilę obecną dostajemy wersję Beta, ale nie tylko dlatego, że jest to natywny klient dla pingwina, bowiem gra zawiera udoskonaloną wersję EMS (rozszerzony system mutacji) pozwalający na tworzenie modyfikacji z wykorzystaniem języka Squirrel.