SantyagoSantyago
YouTube RSS Google+ Facebook GitHub

Kategorie wpisów

QRCode

QR Code

Reklama na Blogu

Najnowsze poradniki

Ostatnie komentarze

Popularne wpisy

Facebook

Google+

Ostatnie fotografie

polskie-gorypolskie-gorypolskie-gorypolskie-gorypolskie-gorypolskie-gorypolskie-gorypolskie-gorypolskie-gorywieliczka-szyb-danilowicza

Czy projektowanie schematów i płytek PCB możliwe jest wyłącznie za pomocą drogich programów EDA? Całkiem przypadkowo, znajomy zasygnalizował mi istnienie webowej aplikacji EasyEDA, o której wcześniej nie miałem pojęcia. Pierwsza myśl z jaką się zderzyłem, była wątpliwość w sprawność działania takiego rozwiązania. Postanowiłem zatem sprawdzić co narzędzie ma do zaoferowania.

EasyEDA nie wymaga instalacji, jedyne czego będziemy potrzebować to przeglądarka internetowa, za pomocą której otrzymujemy całkiem sprawne narzędzia: kreator schematów i płytek drukowanych PCB, a także symulator obwodów elektrycznych, zarówno analogowych jak i cyfrowych.

Co ciekawe, aplikacja pozwala na import istniejących już projektów z programów takich jak: Altium/Protel, Eagle, LTspice czy KiCad. Próba importu jednego z moich projektów tworzonych w Eagle zakończyła się całkiem nieźle. Poza drobnymi błędami polegającymi na lustrzanym odbiciu niektórych opisów elementów, zostałem mile zaskoczony. Szalenie za to spodobał mi się opis ścieżek sygnałowych i pinów mikokontrolera - mała rzecz, a jednak wpadła mi od razu w oko.

EasyEDA - import jednego z projektów Eagle

 EasyEDA - import jednego z projektów Eagle

Ciekawy jest również symulator obwodów elektrycznych, za pomocą którego można sprawdzić zachowanie naszego projektu - jest to cecha, którą na pewno docenią początkujący majsterkowicze.

Symulacja układu w EasyEDA

Odczyty z woltomierzy

Macie jakieś własne doświadczenia z EasyEDA?

Wpisy na podobny temat

Komentarze Komentarze
Avatar 1
pijoter Windows / Safari 537.36
30 marzec 2016 - 20:08 Olsztyn

ciekawe, ciekawe; w podobnym tonie jest nowa inicjatywa Microchip - MPLab w przeglądarce https://www.microchip.com/mplab/mplab-xpress
nie zastąpi to co prawda dopieszczonego środowiska programistycznego na dysku ale dla początkujących będzie jak znalazł - odpada konieczność instalowania i konfigurowania czegokolwiek (poza przeglądarką internetową)

P.

Avatar 2
Korneliusz Linux Ubuntu / Mozilla Firefox 45.0
31 marzec 2016 - 00:10 Bytom

Ciekawe :) dzięki za cynk

Skomentuj wpis